„Kto chce zapalać innych, sam musi płonąć...”

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W środę 13 października br. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Edukacji Narodowej. Podczas akademii Pani Dyrektor Beata Jachurska przypomniała zgromadzonym, że dzień ten jest wyjątkowym świętem dedykowanym nauczycielom, wychowawcom, jak i wszystkim pracownikom oświaty- ludziom, którzy kształtując umysły dzieci i młodzieży, ich umiejętności a także wiedzę i zainteresowania, tworzą przyszłość naszej Ojczyzny. Podkreślając jak ważna jest misja nauczania i wychowania współczesnych pokoleń, Pani Dyrektor w słowach uznania, podziękowała za trud i poświęcenie włożone w wykonywaną pracę, jednocześnie życząc wszystkim radości, sukcesów w realizacji trudnych zamierzeń, szacunku i uznania wśród uczniów.

Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wręczenia nagród wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom. Jak co roku zostały wręczone Nagrody Dyrektora Szkoły oraz liczne podziękowania za zaangażowanie w pracę dydaktyczno- wychowawczą i organizacyjną w minionym roku szkolnym. Nagrodą Dyrektora zostali odznaczeni: nauczyciele- p. Ewa Piszczyńska, p. Katarzyna Biernacka, p. Justyna Krogulewska, p. Justyna Rudnicka, p. Anna Kubicka, p. Joanna Lisowska, p. Adrian Tomes oraz pracownicy administracji i obsługi - p. Aneta Gońda, p. Żaneta Sobczyk, p. Mariusz Borkowski i p. Zbigniew Szczechowicz. Podziękowania Dyrektora otrzymali nauczyciele: p. Ewa Chudy i p. Dariusz Stefański. Nagrodami Burmistrza zostali wyróżnieni nauczyciele: p. Ewa Wiśniewska- Lenart oraz p. Tomasz Piestrzeniewicz. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W części oficjalnej uroczystości odbyło się również ślubowanie młodzieży klas pierwszych: Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technikum Informatycznego, Technikum Logistycznego oraz Technikum Agrotronicznego. Podczas ceremonii uczniowie, pod kierunkiem pana Andrzeja Pożarlika, złożyli przysięgę godnego reprezentowania imienia szkoły oraz dbania o jej tradycje i zwyczaje. W dalszej części apelu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowania oraz serdeczne życzenia dla Pani Dyrektor Beaty Jachurskiej, dla Pani Wicedyrektor Elżbiety Czesny, dla Kierownika Kształcenia Praktycznego p. Ewy Piszczyńskiej  oraz wszystkich wychowawców, nauczycieli oraz pracowników szkoły.

Po uroczystej gali odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy IV Technikum Logistycznego oraz Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod kierunkiem Pani Beaty Brzezińskiej. W humorystyczny sposób i z lekkim przymrużeniem oka młodzież pokazała ciężar codziennych obowiązków nauczycieli a przede wszystkich trosk i zmagań, z jakimi przychodzi się im mierzyć każdego dnia.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy takich myśli i marzeń,
które dają się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów,
które podszeptuje serce; cierpliwości i wytrwałości,
aby służba tym starszym i tym młodszym zrodziła wiele szlachetnych owoców…