Finał konkursu ,,Porozumienie bez przemocy”

Z okazji Tygodnia Dbania o Relacje, zorganizowanego w ramach projektu „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” oraz „Szkoła Promująca zdrowie” został ogłoszony konkurs plastyczny pt.: „Porozumienie bez przemocy”. Jego głównym założeniem było m. in. ukazanie negatywnych skutków szeroko pojętej przemocy, zarówno domowej jak i rówieśniczej, ponadto ukazanie pozytywnych przykładów rozwiązywania konfliktów, uwrażliwienie na krzywdę innych oraz reagowanie w sytuacjach bycia świadkiem przemocy. Konkurs został podyktowany wnioskami wypływającymi z obserwacji wciąż niskiej świadomości społeczeństwa w powyższym zakresie, a w szczególności w problemie radzenia sobie z przejawami przemocy; wciąż brakuje również umiejętności społecznych w zapobieganiu i rozwiązywaniu konfliktów, które nierzadko nierozwiązane eskalują do rangi przemocy.

W konkursie zwyciężyły następujące klasy:

• I miejsce - klasa III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych,
  • II miejsce  - klasa III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, (po szkole podstawowej)
  • III miejsce - klasa I Liceum Ogólnokształcące.

Podsumowaniem konkursu było zorganizowanie wystawy prac uczniowskich w szkolnej kawiarence.

Wszystkim  klasom dziękujemy za udział w konkursie
a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!