Najsłodsze święto w roku!

Dzień czekolady to ulubione święto każdego łasucha. Smak i aromat czekolady znany i uwielbiany jest od wieków, ponieważ specjalnym napojem czekoladowym rozkoszowali się już Majowie i Aztekowie. Czekolada oprócz tego że jest pyszna i dostarcza nam wyjątkowej przyjemności, spożywana w umiarkowanych ilość może również mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Badania wskazują, że substancje zawarte w czekoladzie zasilają nasz organizm w magnez oraz pozytywnie wpływają na układ krążenia i pracę mózgu. Nie można oczywiście zapominać o wyraźniej poprawie nastroju dzięki wydzielaniu endorfin, co doceniają zwłaszcza kobiety.

W Naszej szkole Dzień Czekolady świętowaliśmy 16 kwietnia. Samorząd Uczniowski wraz z klasą IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod opieką pani Ewy Piszczyńskiej, zorganizował w kawiarence szkolnej słodki poczęstunek. Młodzież upiekła czekoladowe ciasto, sprzedawane były również naleśniki z czekoladą oraz owoce i rurki które uczniowie mogli maczać w fontannie z czekoladą.

Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejny Dzień Czekolady!

oprac. Anna Wójcik