Wakacje za 1 miesiąc
Dzisiaj jest 25.04.2024, imieniny Marka i Jarosława

Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Wiejskim ...

23 października 2014 r po raz kolejny odbyła się w Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach, w Oddziałach w Piotrkowie Trybunalskim, w Kościerzynie  oraz w centrali w Bratoszewicach Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym.

Zamysłem organizowanej Olimpiady jest zainteresowanie uczestników zgłębianiem wiedzy w ramach tematyki związanej z zasadami zdrowego i racjonalnego żywienia, ekologią i ochroną środowiska na wsi, agroturystyką i turystyką wiejską, produktem tradycyjnym i regionalnym oraz dziedzictwem kulturowym.

Zgodnie z Regulaminem, uczestnicy musieli zmierzyć się z 35 pytaniami testowymi, które zakresem merytorycznym obejmowały:

·       zasady zdrowego i racjonalnego  żywienia,

·       ekologia i ochrona  środowiska na wsi,

·       agroturystyka i turystyka wiejska,

·       zagrody edukacyjne,

·       produkt tradycyjny i regionalny,

·       dziedzictwo kulturowe.

Do etapu finałowego, zakwalifikowało się po dziesięć osób z każdego oddziału, którzy uzyskali największą ilość punktów

W olimpiadzie wzięło udział trzynastu uczniów naszej szkoły, klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Do finałowej dziesiątki zakwalifikowała się Paulina Jęczkowska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w finale, który odbędzie się już 28 listopada 2014 r w ŁODR w Bratoszewicach.

opracowała Kamila Kina