Wakacje za 2 miesięce
Dzisiaj jest 20.04.2024, imieniny Czesława i Agnieszki

Podsumowanie akcji: „Uwalniamy książki"!

W sobotę 25 października 2014r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie akcji bibliotecznej w związku z „uwalnianiem książek”. Po licznie zgromadzone przez trzy biblioteki zbiory książkowe i multimedialne (ok.tysiąc egzemplarzy książek oraz ponad sto filmów, gier, programów komputerowych) przyszło wielu chętnych - blisko sto osób dzieci, młodzieży oraz dorosłych czytelników. Największym powodzeniem cieszyły się filmy i literatura dziecięca, a także beletrystyka i publikacje popularno-naukowe.

Na naszym „kiermaszu” ważne miejsce zajęły również publikacje z zakresu kulinariów i gospodarstwa domowego, podarowane nam przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach.

Dużym zainteresowaniem przybyłych cieszył się towarzyszący akcji wernisaż prac malarskich i graficznych artystów zrzeszonych w łódzkim stowarzyszeniu „NASZA GALERIA”. Był on okazją do zapoznania się z ekspozycją ukazującą piękno Województwa Łódzkiego, w tym urokliwych zakątków naszych Bratoszewic.

Przy okazji oddawania się doznaniom artystycznym zwiedzający mieli również okazję degustacji pysznych wypieków oraz „wojskowej grochówki”, przygotowanych przez uczniów klasy drugiej Technikum Żywienia pod przewodnictwem nauczycielki p.Kamili Kiny.

Serdecznie dziękując wszystkim przybyłym za obecność na podsumowaniu naszej bibliotecznej akcji, wyrażamy satysfakcję i zadowolenie w myśl słów zamieszczonych w kronice pamiątkowej, wystawionej przez nas w tym dniu dla przybyłych gości:

Ciastka zjedzone, książki wybrane,  dzień zaliczony do najwspanialszy".

Zapraszamy za rok!

Opracowała:    E.Wiśniewska-Lenart