Wakacje za 1 miesiąc
Dzisiaj jest 27.04.2024, imieniny Zyty i Teofila

Wycieczka mechatroników

W dniu 16.09.2014 r. uczniowie Technikum Mechatronicznego wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do firmy Diesel - Truck w Strykowie. Firma ta od ponad dziesięciu lat jest jednym z liderów sprzedaży i serwisu samochodów ciężarowych i dostawczych Mercedes-Benz w Polsce. Całej wycieczce przewodniczył dyrektor firmy pan Paweł Rybka, który  zapoznał uczniów ze strukturą i działaniem Firmy. Na początku uczniowie odwiedzili dział handlowy i marketingowy a następnie magazyn firmy. Wycieczka nabrała kolorów po przekroczeniu progów warsztatów, gdzie uczniowie uczestniczyli w doświadczeniach przygotowanych przez pracowników firmy m.in. sterowali samochodem przez komputer i diagnozowali usterki. Następnie zobaczyli od strony "kuchni" jak wygląda produkcja samochodów. Stacja kontroli pojazdów, punkt wulkanizacji, blacharnia - to tylko niektóre miejsca, które zachwyciły naszych uczniów. Niewątpliwie tą wycieczkę można a nawet trzeba zaliczyć do "udanych", Uczniowie byli zafascynowani Firmą.

Chcielibyśmy jeszcze raz serdecznie podziękować p. Pawłowi Rybce za wprowadzenie nas w świat mechatroniki.

opracowała K. Biernacka