Wakacje za 1 miesiąc
Dzisiaj jest 28.04.2024, imieniny Pawła i Walerii

Wycieczka "Super klasy" do Warszawy

7 października klasa II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych i Technikum Ekonomicznego pojechała na długo wyczekiwaną wycieczkę do Warszawy – nagrodę  za zwycięstwo w konkursie „Super Klasa”. W Warszawie uczniowie mieli okazję „wybrać” się w interaktywną podróż w niewidzialny świat, podczas której wypróbowali, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, węchu, równowagi… zwiedzając „Niewidzialna wystawę”.

Na wystawie zwiedzający pozyskali  informacje za pomocą dotyku, słuchu i węchu oraz poczucia równowagi. W ten sposób , przy braku wzroku,  mogli poznać nie tylko trudności z jakimi spotykają się niewidomi, ale również mieli  okazję stwierdzić, że nawet w ciemności świat może być piękny i pełny. Na wystawie tej przewodnicy – osoby niewidome lub niedowidzące – poprowadziły uczestników  w podróż, która  myślę, zmieni życie wielu z nich. Ciekawe? Dziwne? Obce? A może naturalne? Czy godzina bycia niewidomym może otworzyć zwiedzającym  oczy?

To tych przeżyciach wszyscy korzystali ze słonecznego, pięknego  jesiennego dnia spacerując po warszawskiej Starówce. Spędzony sympatycznie czas  zachęcił uczniów do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Samorząd Uczniowski i zabieganie o tytuł Super Klasy w tym roku szkolnym.

A.     Twardowska