Wakacje za 8 miesięce
Dzisiaj jest 25.10.2014, imieniny Kryspina i Ingi

Festyn zdrowia

20 maja 2012r. uczennice naszej szkoły – zespół „Bratki”  w ramach projektu „Czas na zdrowie” zorganizowały stoisko zdrowia. Promowaliśmy zdrowe odżywianie poprzez przygotowywanie na żywo pysznych i zdrowych kanapek, koktajli i herbatek ekologicznych. Koktajle były przygotowywane na bazie ekologicznych produktów, które udało nam się pozyskać od okolicznych przedsiębiorców.

Do każdego serwowanego koktajlu przygotowaliśmy ulotki, na których zamieszczony był sposób wykonania oraz informacja o wartości odżywczej.  Na stoisku można było dowiedzieć się o zasadach zdrowego odżywiania, najczęściej popełnianych błędach żywieniowych oraz sprawdzić swoje BMI. Zorganizowaliśmy konkurs plastyczny dla najmłodszych dzieci, a dla starszych konkurs „wiem co jem”, którego wyniki prezentujemy również na naszej stronie.  W jednej z sal lekcyjnych ZS2 Bratoszewice odbył się pokaz filmów  edukacyjnych o zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej  z cyklu „Śmietnik w mojej głowie”.

Opiekun zespołu

Ewa Piszczyńska

Kliknij, aby otworzyć lub pobrać. Materiał w formacie pdf

Przepis na koktajle