Zespół Szkół Nr 1 im. Batalionów Chłopskich w Bratoszewicach we współpracy ze Związkiem Młodzieży Wiejskiej rozpoczynają realizację projektu pod nazwą "NOWA PERSPEKTYWA – MIĘDZYNARODOWA MOBILNOŚĆ EDUKACYJNA". Celem projektu jest zwiększenie potencjału zawodowego 60 uczniów z trzech szkół znajdujących się na terenie województwa łódzkiego, poprzez udział w 2 tygodniowym stażu w hiszpańskich przedsiębiorstwach działających w obszarze logistyki i informatyki w miejscowości Malaga. 

W ramach wsparcia uczestnik mobilności otrzymuje nieodpłatnie:

- transport na trasie Polska – Hiszpania - Polska,
- ubezpieczenie: na czas podróży i pobytu,
- zakwaterowanie i wyżywienie w trakcie trwania stażu,
- organizację programu stażu oraz programu kulturowego.


Planowany termin pierwszej z dwóch mobilności: 20 września - 3 listopada 2018 r.


Szczegółowe zasady przystąpienia do projektu określone zostały w Regulaminie rekrutacji dostępnym w sekretariacie szkoły.
Działanie realizowane w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

 

Niezbędne dokumenty

Zgoda rodzica na uczestnictwo w projekcie


W dniach 26.02-12.03.2019 r. uczniowie naszej szkoły realizowali staż zawodowy w ramach projektu „Nowa perspektywa – międzynarodowa mobilność edukacyjna”, któryrealizowany był przy współpracy ze Związkiem Młodzieży Wiejskiej. Praktyki były realizowane w firmach na terytorium Malagi w Hiszpanii.

W stażu uczestniczyło dziesięciu uczniów Technikum kształcącego w zawodzie Technik Logistyk. Firmy, w których pracowali nasi uczniowie to: BancosolAlimentos (bank żywności), Supermercado Suma (supermarket), Ferreteria Volcano (sklep z artykułami gospodarstwa domowego) oraz Kankana (sklep z meblami w stylu kolonialnym).

Podczas 40-godzinnego stażu uczestnicy pracowali pod nadzorem opiekunów w firmach z branży logistycznej. Zapoznali się z profilami działalności, strukturą organizacyjno -produkcyjną przedsiębiorstwa oraz zaznajomili się z branżowymi programami komputerowymi. Ponadto analizowali dokumentację procesów dystrybucji oraz ruch towarów. Odbyli instruktaż w zakresie sporządzania i przechowywania dokumentacji a takżezaznajomili się z zasadami przepływu dokumentacji w firmie. Poznali międzynarodowe standardy identyfikacji ładunków i wymiany danych, obliczali, analizowali i oceniali koszty funkcjonowania logistyki. Obsługiwali ładunki w magazynie oraz organizowali przewozy towarów.

Podczas dwutygodniowego pobytu uczestnikom projektu udało się połączyć przyjemne z pożytecznym. Oprócz pracy uczniowie spędzali czas na plaży i spacerach po mieście. Ponadto odwiedzili Alcazaba- położoną na wzgórzu średniowieczną mauretańską twierdzę z widokiem na morze i ogrodem z fontannami. Kulturowymi wydarzeniami były wizyty w Teatro Romano,  Picasso Museo i Museo of Malaga. Atrakcyjny okazał się także punkt widokowy Gibralfaro, skąd można było podziwiać całe miasto. W ostatni weekend młodzież uczestniczyła  w dwudniowej wycieczce do Granady, gdzie zwiedziła miasto, Real Monasterio De La Cartuja i największy zabytek Hiszpanii  - Alhambrę.

Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Po dwóch tygodniach pobytu przyszedł czas pożegnania ze słoneczną Malagą i powrotu do domu. Młodzież wróciła z niezapomnianymi wspomnieniami i doświadczeniami.

 

K. Biernacka

 

 


W dniach 20.09- 3.10.2018 roku w ramach Programu ERASMUS+ dziesięciu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w projekcje „Nowa perspektywa – międzynarodowa mobilność edukacyjna” realizowanym we współpracy  Zespołu Szkół Nr1 w Bratoszewicach oraz Związku Młodzieży Wiejskiej.

W ramach projektu uczniowie mieli okazję odbyć 40 godzinny kurs języka angielskiego a następnie uczestniczyć w dwutygodniowym wyjeździe do Hiszpanii.

Podczas pobytu w Maladze ich obowiązkiem było odbycie stażu firmach branży logistycznej: Bancosol alimentos, Madegar oraz Dissur distribuciones.

Na szczęście projekt nie opierał się tylko na pracy. Wolne popołudnia i weekendy uczestnicy poświęcali na kąpiele słoneczne na pobliskiej plaży lub podczas zwiedzania Malagi i okolic.

3 października opaleni,  bogatsi o nowe umiejętności i doświadczenia wrócili do domów i rzeczywistości szkolnej.