POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH

 

„Każdy koniec to również początek... otwierasz czystą kartę
i zapisujesz ją od nowa - tym razem tak, jak chcesz...”

POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH

„Nie do wiary jak szybko płynie czas... Wczoraj mali -  dziś dorosły świat... ". W piątek - 26 kwietnia br. - s>łowami piosenki „Ostatni raz z moją klasą” rozpoczęła się uroczystość pożegnania klas maturalnych. To wyjątkowo ważne wydarzenie, choć przeżywane tradycyjnie co roku, zawsze zyskuje swój niepowtarzalny charakter. W tym roku szkolnym pożegnaliśmy absolwentów Liceum Ogólnokształcącego Służb Mundurowych
(z lat 2020 – 2024) oraz  Technikum o kierunkach: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik logistyk oraz technik żywienia i usług gastronomicznych (z lat 2019 - 2024).

Rangę akademii podkreślała obecność sztandaru szkolnego i zachowanie ceremoniału. Po odśpiewaniu hymnu narodowego otwarcia uroczystości dokonała Pani Dyrektor Beata Jachurska, która serdecznie przywitała wszystkich zebranych ze szczególnym uwzględnieniem zaproszonych gości: Burmistrza Strykowa- Pana Witolda Kosmowskiego oraz Zastępcę Burmistrza Strykowa- Panią Tamarę Barańską- Kiemaczyńską. W swoim przemówieniu Pani Dyrektor podziękowała maturzystom za wieloletnią pracę na rzecz szkoły a także podkreśliła fakt, jak wiele działań musiał podjąć każdy z nich, aby dojść do celu, jakim niewątpliwie jest otrzymanie świadectwa ukończenia szkoły. Życząc absolwentom sukcesów zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym, Pani Dyrektor wraz z Panem Burmistrzem i wychowawcami klas wręczyli wyróżniającym się maturzystom świadectwa, pamiątkowe dyplomy i nagrody za uzyskane wyniki w nauce oraz za zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły. W części oficjalnej uroczystości nastąpił również ceremoniał przekazania szkolnego sztandaru przez dotychczasową asystę młodszym kolegom i koleżankom.

Miłym akcentem akademii były wystąpienia uczniów klas maturalnych, którzy w swoich przemówieniach przyznali, że w ciągu ostatnich lat zdarzały się różne chwile: były sukcesy- te małe i te wielkie, były też problemy, a nawet wagary, bo jak sami przyznali z uśmiechem - „coś z szaleństwa jest w młodości”. Dziś jednak kończąc szkołę, pozostają wdzięczni nauczycielom i wychowawcom za to, że wpajali im prostą prawdę - „nie uczymy się dla szkoły, lecz dla życia”. Młodzież dziękowała za wspólnie spędzone lata, za chwile wsparcia, podtrzymywania na duchu, a przede wszystkim za nieustającą mobilizację do pracy. Słowom wdzięczności nie było końca, a zewnętrznym wyrazem tego, co czuło serce, stały się kwiaty wręczone przez absolwentów dyrekcji szkoły, wychowawcom i wybranym nauczycielom.

W części nieoficjalnej akademii konferansjerzy, w rolę których wcielili się uczniowie klasy 3 Technikum Agrotronicznego – Kacper Skudlarski, Marcin Sobierajski i Bartosz Jędrzejczak, przypomnieli kilka poetyckich refleksji nad upływem czasu, nad dorosłością a także radością, która jest w nas i tuż obok nas- w drugim człowieku. W części artystycznej uczniowie klasy, pod opieką p. Anny Pieczykolan i p. Dariusza Stefańskiego, w jakże humorystyczny sposób zaprezentowali galę „Bratkowych Oskarów”, nawiązując w ten sposób do słynnych amerykańskich nagród. Te wyjątkowe wyróżnienia przyznano tegorocznym Absolwentom w nietypowych kategoriach, wśród których znalazły się choćby: „Śmieszek roku”, „Człowiek renesansu”,„Pierwszoplanowa rola komediowa”, „Słodziak roku:, „Złote usta” czy „Król kukurydzy”. Galę humorystycznie dopełnił występ dwóch jakże „atrakcyjnych” asystentek, w role których wcielili się uczniowie: Przemysław Milczarek i Bartosz Danych a także niespodziewana „gwiazda” sprzątaczka  (Jakub Szcześniak).  Ich gra aktorska wzbudziła salwy śmiechu i braw.

Po obejrzeniu części artystycznej uroczystości wszyscy zebrani ze wzruszeniem obejrzeli prezentacje „Ale to już było i nie wróci więcej…”, będące kompilacją różnorodnych chwil ze szkolnego życia tegorocznych maturzystów. Jeszcze raz z nostalgią mogli oni wrócić pamięcią do początków nauki w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach. W tonach piosenki „Ostatni raz z moją klasą” zespołu Menchester, uczniowie najstarszych klas pożegnali maturzystów serdecznie, obdarowując ich drobnymi upominkami.

Po zakończeniu apelu uczniowie klas maturalnych po raz ostatni udali się do swoich klas, w których z rąk wychowawców odebrali świadectwa i dokonali pamiątkowego wpisu do Kroniki Absolwentów. W tym wyjątkowym dniu, miłym słowom i wspaniałym gestom nie było końca...

 
Kochani!

Żegnamy Was życzeniami płynącymi z głębi serca:
życzymy wszelkiej pomyślności w realizowaniu marzeń i pragnień,
przede wszystkim powodzenia na egzaminie maturalnym
a co za tym idzie dostania się na wymarzone studia.
Niech omijają Was troski, smutki i zwątpienia, a towarzyszy wyłącznie radość,
zrozumienie i przyjaźń. Jesteśmy przekonani o tym, że gdziekolwiek rzuci Was los,
będziecie godnie reprezentować naszą szkołę.
której drzwi będą dla Was zawsze otwarte…

Pamiętajcie, do odważnych świat należy, dlatego bądźcie
odważni mądrością, mądrzy dobrocią, dobrzy czynami. 
Wspinajcie się na szczyty, pokonujcie przeszkody, realizujcie marzenia.
Nade wszystko zapamiętajcie, że n
ajwiększym zwycięstwem będzie to,
które odniesiecie nad sobą samymi...

Anna Pieczykolan