STOP WZW

 

Jak uchronić się przed HAV, HBV i HCV? Czy podczas zabiegu kosmetycznego można zakazić się WZW? Odpowiedzi na wszystkie pytania, związane z wirusowym zapaleniem wątroby (WZW) typu A, B oraz C, poznali uczniowie klas II i III biorący udział w lekcjach profilaktycznych realizowanych w ramach programu edukacyjnego "Podstępne WZW". Program powstał na mocy porozumienia pomiędzy Wojewódzką Stacja Sanitarno - Epidemiologiczną w Łodzi a Fundacją „Gwiazda Nadziei”. 

Uczniowie podczas lekcji, prowadzonych przez panią pedagog, wzięli udział w mini wykładzie, który poruszał kwestie związane z ryzykiem zakażenia wirusem HAV, HBV, HCV oraz zasad profilaktyki w tym zakresie. Młodzież wykonywała również ćwiczenie mające na celu utrwalenie przekazanej wiedzy dotyczącej możliwych form zakażenia się różnymi wariantami wirusa zapalenia wątroby. 

Zajęcia przeprowadzone w ramach programu uświadomiły uczniom, jakie są zagrożenia i zasady profilaktyki związane z WZW. Ponadto skłoniły do refleksji nad odpowiedzialnością w zakresie własnych zachowań zdrowotnych.

Zachęcam do zapoznania się z krótkim spotem edukacyjnym dotyczącym
wirusowego zapalenia wątroby:

Kliknij tutaj

Anna Mackiewicz-Wójcik