Wycieczka zawodowa uczniów Technikum Logistycznego

W dniu 5 października 2021 r., klasa II Technikum Logistycznego wraz ze swoim nauczycielem przedmiotów zawodowych- p. Ewą Chudy, odwiedziła firmę AZYMUT Sp. z o. o., która jest  nowoczesnym przedsiębiorstwem, posiadającym obszerne i w dużym stopniu zautomatyzowane centrum logistyczne. Jej specjalnością jest hurtowy handel książkami w formule B2B dla wydawnictw, księgarń i innych podmiotów, w tym odbiorców krajowych jak również i zagranicznych. Przedsiębiorstwo oferuje klientom pełny zakres usług- począwszy od druku a skończywszy na logistyce.

Informacji o charakterze i pełnym zakresie usług firmy udzielił kierownik magazynu, który oprowadzając młodzież, opowiadał z pasją o miejscu powierzonemu jego pieczy. Uczniowie mogli zobaczyć jak również uczestniczyć w pełnym procesie magazynowym, między innymi w zakresie przyjęć i wysyłek, kompletacji, pakowania, etykietowania oraz wysyłania książek. Własnoręcznie skompletowane i zapakowane zamówienia, których zawartością okazały się zupełnie niespodziewane podręczniki do logistyki, stały się prezentem dla naszej młodzieży. Na zakończenie spotkania Pan kierownik wręczył wszystkim drobne upominki, dodatkowo zachęcając do podjęcia współpracy. Tuż po powrocie do szkoły uczniowie dzielili się przemyśleniami i wiedzą, które zdobyli podczas wycieczki zawodowej. Przyznali jednogłośnie, że wycieczka obejmowała szeroki wachlarz wiedzy z przedmiotów logistycznych, a ponadto była ciekawą formą nauki, źródłem obserwacji i doświadczeń.

Dziękujemy firmie Azymut za kolejne miłe przyjęcie i gościnność!

Ewa Chudy