Międzyszkolny Konkurs „Wiem co jem”

W okresie od 20 do 30 kwietnia br. Zespół Szkół Nr 1 w Bratoszewicach przeprowadził Międzyszkolny Konkurs „Wiem co jem” pod patronatem Burmistrza Strykowa Pana Witolda Kosmowskiego. Celem konkursu jest propagowanie i pogłębianie wiedzy o zdrowym odżywianiu, rozwijanie zainteresowań uczniów tematyką żywienia, upowszechnianie wzorców racjonalnego odżywiania oraz promocja zdrowia. Tegoroczna VII edycja konkursu wyjątkowo odbyła się w kategorii „Zdrowie na talerzu”. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać dwie porcje zdrowego deseru. Ocenie podlegała kreatywność, pomysłowość oraz umiejętność właściwego umotywowania dlaczego proponowany deser jest zdrowy. Jury konkursu (nauczyciele przedmiotów zawodowych w technikum żywienia i usług gastronomicznych) w składzie: E. Piszczyńska, A. Wiśniewska i A. Kwiatkowska – Milbrandt spośród nadesłanych pracy wyłoniło 7 finalistów:

1. Kacper Sadłowski, SP Nr 2 w Strykowie.
  2. Julianna Pytliczek, SP Nr 2 w Strykowie.
  3. Oliwia Świętoń – Maciak, SP Nr 2 w Strykowie.
  4. Julia Jędrzejczak, SP Nr 1 w Strykowie.
  5. Kamil Brzeziński, SP w Dobrej.
  6. Wiktoria Tomczak, SP Nr 3 w Głownie.
  7. Oliwia Rubacha, SP Nr 1 w Głownie.

Uczestników finału konkursu wraz z opiekunami zapraszamy na spotkanie online w dniu 12 maja o godzinie 14.00. Zapraszamy.

Zespół Szkół Nr 1 w Bratoszewicach