Zajęcia praktyczne w Agrotroniku ZS1 Bratoszewice

Zajęcia praktyczne cieszą się sympatią uczniów każdego kierunku kształcenia, ponieważ dają możliwość nie tylko nabywania nowej wiedzy, ale przede wszystkim realizowania i rozwijania swoich pasji, zainteresowań. Szczególnie atrakcyjnie wyglądają takie zajęcia w przypadku Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki, gdzie przed młodzieżą otwiera się bardzo szeroki wachlarz możliwości. Podstawowym miejscem zdobywania praktycznych umiejętności wykonywania zawodu są warsztaty oraz szkolne pole a częstym i nierozłącznym elementem zajęć praktycznych są wyjazdy na wystawy oraz do firm działających w branży rolniczej, jak również do gospodarstw rolnych. Bliskość Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz dobra współpraca między instytucjami daje możliwość pogłębiania wiedzy teoretycznej oraz praktycznej.

Łukasz Sobczyk, Dariusz Stefański