Wojskowy Bieg po Sprawność

27 kwietnia tego roku ruszył w Zgierzu „WOJSKOWY BIEG PO SPRAWNOŚĆ”. Na podstawie decyzji Ministra Obrony Narodowej i Szefa Sztabu Generalnego WP ustanowiono Dzień Sportu, Sprawności Fizycznej i Zdrowego Trybu Życia w resorcie obrony narodowej.

9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej zorganizowała taki bieg właśnie w Zgierzu na terenie  31 Wojskowego Oddziału Gospodarczego przy ul. Konstantynowskiej. W biegu wzięli udział uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach. Wystartowało 5 osób Uczniowie mieli do przebiegnięcia dystans 3 km. Ruszyli o godz. 11.00. Bieg odbywał się w tym samym czasie w całym kraju. Nasz uczeń zdobył czwarte miejsce w swojej grupie. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III zostali nagrodzenie medalami ufundowanymi przez Dowódcę 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natomiast każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy.

Joanna Lisowska