Finał V Edycji Międzyszkolnego Konkursu „Moja Mała Ojczyzna - Zakochaj się w Gminie Stryków”

W piątek 22 kwietnia 2022 r. miał miejsce finał V Edycji Międzyszkolnego Konkursu „Moja Mała Ojczyzna - Zakochaj się w Gminie Stryków”, organizowanego przez Zespół Szkół Nr 1 w Bratoszewicach pod patronatem Burmistrza Strykowa- Pana Witolda Kosmowskiego.

Konkurencja składała się z dwóch etapów: w pierwszym z nich uczestnicy konkursu przesyłali prezentację multimedialną na temat: „Historia dużej i małej ojczyzny w albumach naszych pradziadków”, w drugim zaś autorzy wyłonionych przez jury prac podczas spotkania online prezentowali swoje dokonania i udzielali odpowiedzi na zadawane pytania. W skład komisji konkursowej wchodzili nauczyciele Zespołu Szkół Nr 1: przewodniczący- p. Adrian Tomes oraz członkowie: p. Ewa Wiśniewska- Lenart i p. Ewa Piszczyńska.

Ogłoszenie wyników konkursu, a także wręczenie nagród nastąpiło w obecności Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu: p. Leony Winczewskiej- Wróbel, Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Bratoszewicach- p. Beaty Jachurskiej a także finalistów oraz ich opiekunów dydaktycznych.

Miejsce I - Julia Żak, uczennica SP w Koźlu,
Miejsce II -  Dominik Karolewski, uczeń SP w Dobrej
Miejsce III - Bartłomiej Littmann, uczeń SP w Dobrej

Na zakończenie spotkania Pani Naczelnik pogratulowała laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu, a także podziękowała nauczycielom przygotowującym swoich uczniów. Wyraziła swoje zadowolenie z zainteresowania, jakim cieszy się lokalna historia wśród młodzieży szkół podstawowych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy zwycięzcom
i jednocześnie zachęcamy do uczestnictwa w przyszłych edycjach konkursu!

Zespół Szkół Nr 1 w Bratoszewicach