Moje spotkanie z Marią Konopnicką

„Choćbyś poznał ziemię całą, milion gwiazd jeszcze zostało!
Choćbyś gwiazdy znał na niebie, jeszcze musisz znać… sam siebie...”
Maria Konopnicka

Moje spotkanie z Marią Konopnicką

W poniedziałek 11 kwietnia br. odbył się konkurs literacki poświęcony Marii Konopnickiej - wybitnej polskiej pisarce, uznawanej za jedną z najwybitniejszych poetek okresu realizmu. Konkurs, który miał na celu propagowanie piękna polskiej literatury oraz pozytywnych wartości moralnych i postaw życiowych, odbył się w dwóch kategoriach: testu i pracy stylistycznej. Wśród uczniów wszystkich klas naszej szkoły najwyższy wynik uzyskali: Kacper Rychlik i Sebastian Wdowiak (klasa III Technikum Logistycznego), natomiast w dziedzinie pracy stylistycznej nt.: „Jakie wartości, zawarte w literaturze, należy przekazać następnym pokoleniom jako najcenniejsze dziedzictwo?” bezkonkurencyjnie zwyciężyła Wiktoria Urbańska (klasa II LO).
Z okazji 180. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej młodzież przygotowała gazetkę okolicznościową poświęconą życiu i twórczości poetki.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie
a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Anna Pieczykolan, Anna Wójcik