Finał akcji: „Drugie życie książki”

Jedną z atrakcji zorganizowanych w ramach szkolnych Drzwi Otwartych był finał akcji bibliotecznej: „Drugie życie książki”. Zgodnie z ideą „bookcrossingu”, która przyświecała naszym działaniom, biblioteka szkolna otrzymała nieodpłatnie od uczniów i pracowników szkoły około 1200 książek, ponadto gier planszowych, filmów DVD oraz płyt CD.

Szkolne święto było okazją do pozyskania upatrzonej przez siebie ciekawej książki, wybranej spośród propozycji beletrystycznych, popularnonaukowych bądź poezji, i nadania jej tzw. „drugiego życia”. Akcja cieszyła się powodzeniem zarówno ze strony odwiedzających tego dnia uczniów klas ósmych z okolicznych szkół podstawowych, jak również i młodzieży a także pracowników naszej szkoły.

Pozostałe po finale akcji bibliotecznej książki, płyty i filmy zostaną przekazane małym , nastoletnim oraz dorosłym czytelnikom  Zespołu Szkół Specjalnych w Mocarzewie.

Ewa Wiśniewska- Lenart