Wolni od używek

W Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach odbył się cykl zajęć profilaktycznych  poświęconych problemowi uzależnienia od substancji psychoaktywnych, zatytułowany ,,Wolni od używek". Podczas lekcji uczniowie nie tylko wysłuchali prelekcji o wyniszczającym wpływie narkotyków i dopalaczy na organizm człowieka, ale również dowiedzieli się o tym, jakie konsekwencje prawne grożą za posiadanie bądź rozprowadzanie tych substancji. Istotną kwestią, podjętą podczas spotkań był przekaz dotyczący sposobu udzielania pierwszej pomocy osobie będącej pod wpływem środków odurzających oraz  wsparcie i pomoc osobie uzależnionej.

Dzięki uprzejmości Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strykowie została  wykorzystana podczas zajęć tablica przedstawiająca atrapy narkotyków oraz dopalaczy, dzięki czemu uczniowie mogli poznać wygląd niektórych substancji psychotropowych w celu uniknięcia ich zażycia. W zakresie omawianej tematyki zostało również przeprowadzone spotkanie z nauczycielami, dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej w przypadku podejrzenia zażycia przez ucznia substancji psychoaktywnych.