Międzygminny konkurs językowy „Meine Backwelt”

11 marca 2022 roku w naszej szkole odbyło się rozdanie nagród w konkursie językowym „Meine Backwelt”. W rywalizacjach międzygminnych brali udział uczniowie szkół podstawowych ze Strykowa, Niesułkowa, Dobrej i Lubiankowa. Zadaniem uczestników było nagranie filmu prezentującego przygotowanie wybranej potrawy z krajów niemieckojęzycznych.

Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce zajęła drużyna uczennic z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego: Julia Raczyńska i Julianna Wodzyńska, z przepisem na Bayerischer Wurstsalat ( bawarska sałatka wędlin),

II miejsce uzyskała drużyna uczennic ze Szkoły Podstawowej Nr 1 ze Strykowa: Amelia Kurczewska i Martyna Pietrasik, z przepisem na Ofenkartoffeln mit Käse (zapiekane ziemniaki z żółtym serem).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i jednocześnie zachęcamy do poznawania sztuki kulinarnej u nas w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach.

Opiekun konkursu „Meine Backwelt”
Anna Kubicka