Bezpieczne ferie!

W czasie ferii wyjeżdżamy na zimowiska, w góry, do rodziny bądź zostajemy w domu. Uczniowie klasy 2 TL spisali najważniejsze punkty, o których warto pamiętać:

1. Do jazdy na łyżwach korzystaj tylko z przygotowanych lodowisk.
  2. Nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne.
  3. Gdy wychodzisz w góry, powinieneś sprawdzić pogodę.
  4. Gdy wychodzisz pobiegać albo na rower warto mieć przy sobie odblaski bądź kamizelkę odblaskową.
  5. W domu warto mieć czujnik czadu (tlenek węgla jest bezwonny, to cichy zabójca).
  6. Nie wpuszczaj do domu nieznajomych.
  7. W dużych skupiskach ludzi uważaj na złodziei.
  8. Nie siedź długo przed komputerem – zadbaj o swoje zdrowie!
  9. Nie zapominaj o tym, jak ważny jest sen. Po powrocie do szkoły Twój organizm nie będzie musiał przestawiać się na „tryb dzienny”.
  10. Szukaj wartościowych kontaktów. Nie wszystkie znajomości w mediach społecznościowych to dobre wartości.
  11. Jeśli masz jakiś problem, zwróć się do specjalistów (telefon zaufania dla młodzieży – 116 111; ogólnopolski, bezpłatny, anonimowy...).
  12. Spotkajmy się w rozmowie - https://www.youtube.com/watch?v=5Sm-ek1FIjk

Udanych ferii