Nasze lekcje z Temidą...

2 i 9 lutego br. klasy: II  Liceum Ogólnokształcącego i III Technikum (po szkole podstawowej), kształcące się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik logistyk i technik agrotronik, miały okazję uczestniczyć w zajęciach online „Lekcje z Temidą”. Podczas zajęć zdalnych uczniowie uzyskali odpowiedzi na wiele pytań z zakresu prawa m.in. gdzie szukać pomocy w sytuacji, gdy padnie się ofiarą przestępstwa? Jak reagować na prześladowanie w szkole? Jakie prawa ma konsument? Podczas prelekcji zostały poruszone również kwestie odpowiedzialności za  treści publikowane w Internecie. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmów profilaktycznych, dotyczących stalkingu i prześladowania w szkole. Zwieńczeniem zajęć było rozwiązanie przez uczniów testu wiedzy, podsumowującego spotkanie.

Serdecznie dziękujemy Pani Paulinie Salamon za ciekawie przeprowadzone lekcje.