W roli głównej kurczak

Dwie uczennice klasy II Technikum żywienia i usług gastronomicznych: Katarzyna Milczarek i Dominika Wdowiak reprezentowały naszą szkołę w dniu 2 marca br. w ogólnopolskim konkursie kulinarnym Bitwa na drobiowe smaki. Pokazowymi daniami były: roladki drobiowe na zielony pesto oraz pierś z kurczaka z salsą z mango.

Głównym bohaterem „Bitwy na drobiowe smaki” był kurczak. Został on wybrany nieprzypadkowo - projekt jest prowadzony przez Krajową Federację Hodowców Drobiu i Producentów Jaj i sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego. Oprócz części konkursowej, polegającej na przygotowaniu potraw z drobiu, uczniowie wzięli udział w pokazie  rozbioru i porcjowania kurczaka  oraz wykładzie dietetyka  na temat zdrowej diety.

opracowała: E. Czesny