Wielkie gotowanie!!!

14 – 15 listopada uczniowie szkół gastronomicznych z całej Polski przyjechali do Krakowa, aby wziąć udział w I Teście Kulinarnym organizowanym przez Akademię Inspiracji Makro. Wśród 17 szkół znaleźliśmy się różnież My! Szkołę reprezentowały uczennice klasy IV Technikum Żywienia I Usług Gastronomicznych : Katarzyna Jatczyk i Magdalena Ślusarek pod opieką p. A. Twardowskiej.

Pierwszego dnia spotkania, po uroczystym powitaniu w Akademii Inspiracji, 2-osobowe zespoły wraz z opiekunami, zostały zaproszone na krakowski szlak kulinarny, podczas którego posmakować można było nowoczesnych interpretacji tradycyjnych małopolskich dań w regionalnych restauracjach.

Nastęnego dnia  Katarzyna i Magdalena,  dzielnie pokonywały stanowiska konkursowe,  na których odpowiadały na pytania dotyczące kuchni polskiej, cukiernictwa, drobiu, żywności wygodnej oraz ryb.  Uczennice świetnie poradziły sobie również z zadaniami praktycznymi takimi jak:  dekoracja potrawy,  filetowanie ryby ,tranżerowanie  drobiu, techniki krojenia oraz nakrywanie stołu.

Zmagania zostały nagrodzone specjalnym wyróżnieniem -  dwudniowym stażem w Studio Kuchennym Makro w Warszawie ze znanymi kucharzami takimi jak: Michał Grzywacz, Jakub Steuermark i Cezary Powała.

K. Jatczyk, M. Ślusarek, A. Twardowska