Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi

W dniu 15.10.2020 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach odbyło się spotkanie profilaktyczne z zakresu raka piersi. Warsztaty dla uczniów poprowadziła pani Joanna Zielewska z Łódzkiej Fundacji „Kocham Życie”.

W spotkaniu uczestniczyły klasy III LŻ oraz III AM. Pani Joanna przeprowadziła pogadankę na temat profilaktyki raka piersi oraz zaprezentowała w jaki sposób prawidłowo wykonywać samodzielne badanie. Uczniowie dowiedzieli się także jakie są czynniki ryzyka i objawy kliniczne raka piersi oraz na co zwracać szczególną uwagę podczas badania.

W części praktycznej młodzież otrzymała instrukcje jak należy badać swoje piersi oraz  w jaki sposób wykonać takie badanie w domu. Dzięki fantomom uczestnicy warsztatów mogli w praktyce wykorzystać przekazane im informacje.

Opracowała E. Lasak