Konkurs szkolny "Bezpieczny Internet"

Zagrożenia związane z bezpieczeństwem w Internecie dramatycznie wzrosły w ostatnich latach. Cyberprzemoczdefiniować można jako prześladowanie, zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie innych osób z wykorzystaniem Internetu i… narzędzi elektronicznych, takich jak wiadomości SMS, e-mail. Zjawisko to ma wiele form o zróżnicowanym poziomie szkodliwości, a ofiarami tej formy przemocy, są przede wszystkim ludzie młodzi.

Cyberprzestępczośćnatomiast, jest nową i jedną z najszybciej rozwijających się form przestępczości transgranicznych. Na świecie ofiarą cyberprzestępców padło już 431 milionów osób dorosłych.Istnieje wiele form cyberprzestępczości, z których najbardziej rozpowszechnione są te związane z fałszowaniem tożsamości.

W ramach działań profilaktyczno- edukacyjnych z zakresu przemocy z użyciem mediów elektronicznych odbył się konkurs dla uczniów klas I i II dotyczących Bezpieczeństwa w Sieci.

Oto laureaci konkursu:
I miejsceMichał Ślązak z klasy II LO
II miejsceWiktor Sasin z klasy II LO
III miejsce ex aequo –Nikodem Korytowski z klasy I TM oraz Julia Stępniak z klasy I TL

Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursi,e
natomiast zwycięzcom serdecznie gratuluję!