Dzień przedsiębiorczości w Raben Logistics Polska

21 marca 2018 roku uczniowie klasy II i III Technikum Logistycznego wzięli udział w Dniu Przedsiębiorczości zorganizowanym przez Raben Logistics Polska – Oddział w Strykowie.

Podczas spotkania logistycy zostali zapoznani ze specyfiką działalności przedsiębiorstwa, które od ponad 85 lat oferuje kompleksowe usługi logistyczne na rynku europejskim.

Pierwsza część spotkania poświęcona była zagadnieniom związanym z jakością oraz pracą działu transportu.

Jednak największe zainteresowanie uczniów wzbudził magazyn logistyki kontraktowej. Kierownik Magazynu zaprezentował szereg operacji prowadzonych na powierzchni magazynowej, począwszy od wyładunku i dekonsolidacji, następnie kompletacji, zabezpieczeniu przesyłki oraz przygotowania do dystrybucji.

Uczniowie mogli tez zobaczyć proces copakingu, czyli usług dodatkowych świadczonych przez Raben na rzecz swoich klientów takich, jak: etykietowanie, foliowanie, czy przygotowywanie zestawów promocyjnych.

Podsumowaniem spotkania był konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

M. Pawlak - Kalinowska