Młodzież promuje zdrowy styl życia

Tysiące ludzi jest uzależnionych od używek (alkohol, narkotyki, papierosy), jedzenia, cukru a także wielu innych rzeczy, sytuacji i doznań. W trosce o dobro młodzieży podejmowane są w szkole różne działania profilaktyczne poruszające tematykę uzależnień oraz promujące zdrowy styl życia.
Po raz kolejny w Naszej Szkole odbył się ,,Dzień Zdrowia”.

Towarzyszyła mu wystawa plakatów poruszająca zagrożenia cywilizacyjne takie jak: uzależnienie od narkotyków, dopalaczy, alkoholu i papierosów oraz cukrzyca i otyłość. Każda klasa miała przydzielony temat na wykonanie plakatu. Opracowywali go na różne sposoby, według własnego pomysłu. Część osób rysowała, część przyklejała zdjęcia i umieszczała informacje dotyczące zagrożeń, jakie mogą nas spotkać podczas stosowania danych używek.

Na wystawie umieszczone zostały również zdjęcia przedstawiające skutki zażywania narkotyków
i dopalaczy oraz tego jak alkohol wpływa na przebieg ciąży i zdrowie dziecka.

Przyjdź do biblioteki szkolnej – dowiesz się więcej!

A. Wójcik